Counter Strike 1.6 Játékleírás

 

A Counter-Strike (CS) egy csapat-, és feladatorientált First Person Shooter játék. Az első béta 1999. június 6-án látta meg a napvilágot a Half-Life modifikációjaként. 1.0-ás verzióját külön, dobozos (ún. retail), bolti formában is kiadták, azóta ehhez is ugyanakkor, de nem ugyanazok a folyamatos frissítések/hibajavítások jelennek meg, mint letölthető társához. 
Az egyik legnagyobb játékélményt nyújtó program ez, mivel szinte minden ami benne van valóságos elemekre épül. A fegyverektől kezdve a modellekig mind-mind a modern hadviselést jellemzik. Megtalálhatók benne a világ hadseregi által leginkább kedvelt fegyverek, mint az M4A1 vagy az AK-47. Ezeken kívül még több mint egy tucat fegyverrel harcolhatunk, köztük vannak shotgunok, pisztolyok és mesterlövész puskák. A játék készítői természetesen nem feledkeztek meg a felszerelésekről sem. Vihetünk magunkkal háromféle gránátot, éjjellátó készüléket vagy akár taktikai pajzsot. Ezeken kívül persze még számos fegyver és felszerelés található a játékban. 
A CS-ben általánosságban 2 csapat küzd egymás ellen, a kommandósok (Counter-Terrorists - CT) és a terroristák (Terrorists - T). Ruhájuk színe alapján világosban könnyen megkülönböztethetőek, így nincs szükség rózsaszín, és türkizkék modellek használatára. A CT-k szinte egytől-egyig sötétkékben jelennek meg, de van egy zöld ruhás is köztük. A terroristák eléggé elütnek ettől, hiszen ruházatuk a sötétzöld pulcsi, sárga nadrág kombinációtól a hófehér, északi sarki gúnyáig terjedhet. 
Mindkét csapatnak különböző feladatok teljesítése a célja. Ezeket a pályák (map) nevének első 2 kezdőbetűje határozza meg: 


de_ mapok: A Terorristák feladata egy objektum (gyárépület, konténerek..) felrobbantása, úgy hogy a bombát (amit egy hátizsák jelez az egyik játékos hátán) eljuttatják a célponthoz, amit általában, egy piros célkereszt jelöl a földön, ott lerakják, és őrzik, amíg fel nem robban. (A célpontból kettő van, egymáshoz nem nagy távolságban elhelyezkedve, ebből kell egyet kiválasztani.). A CT-k feladata, hogy megakadályozzák a bomba élesítését, vagy ha ez megtörtént, akkor egy úgy nevezett defuse kit-tel (bombahatástalanító szerkezet) hatástalanítsák a bombát a megadott időn belül. 

cs_ mapok: A Terrorok általában egy épület belsejében kezdenek, a közelben néhány tússzal. Céljuk védelmezni őket, és megakadályozni, hogy a Counter-ök 'elvigyák' őket a saját bázisukra. A CT-knek viszont pont ezt kell csinálniuk, megmenteni a túszok életét, vagyis egyenként megérinteni őket, és elkísérni őket a kiszabadítási pontra, ami legtöbbször a saját bázisukon van. Ezért általában magas pénzjutalom jár, függetlenül attól, hogy kik nyerték a kört. A túszok lelövéséért minden esetben (mind2 oldalon!) pénzbüntetés jár. 

as_ mapok: A CT-k feladata védelmezni a kijutási pontra igyeksző VIPet. Ez általában egy helikopter, vagy dzsip. A VIP nagyon fél, az ő likvidálására felesküdött terroristáktól, az ő feladatuk ugyanis lelőni őt, bármilyen áron. A körnek vége van, ha a VIP meghalt, vagy kijutott egészségesen. 

es_ mapok: Menekülés a börtönből. Legtöbbször a Terror csapat egy börtönben kezd, ahol rendelkezésükre áll egy limitált adag fegyver. Feladatuk, hogy eljussanak a kijutási pontra. A CT-knek egyszerűen, csak meg kell ölniük egy adott mennyiségű Terrort. A mód kiegyensúlyozatlansága miatt újabban nem sűrűn játszott mapok. 

Mindezek mellett a pályák objektívumaitől függetlenül, ha valamelyik csapat összes tagja meghal, elvesztette a kört. 

A CS-ben a Half-Life-al ellentétben a puskákat nem úgy szerezhetjük, meg hogy a pályán rájuk futunk, hanem vásárolni kell minden kör elején (kivéve, ha előző körből megmaradt a fegyverünk). És hogy honnan lesz pénzünk? A kezdő összeg 800$, amivel minden ember rendelkezik. Minden frag (ellenfél kiiktatás) illetve a csapatmunkába besegítés (túszmegfogás, kivitel, bomba lerakás, felszedés) pénzt jelent. A maximális összeg 16000$ amit összegyűjthetünk. A rendelkezésünkre álló összegből különböző fegyvereket, felszereléseket vásárolhatunk különböző összegekért. Természetesen a játék figyelmeztet minket, ha már egyes dolgokat nem tudunk megvásárolni megfelelő pénz hiányában. 
A pillanatnyi állást mindig egy táblázatban tekinthetjük meg (Score Board - általában a TAB billentyű lenyomásával tekinthetjük meg). Itt láthatjuk, hogy mennyiszer öltünk illetve haltunk meg, valamint azt is megtekinthetjük jelenleg melyik csapat, vezet. 

A játékot minden olyan embernek ajánljuk, akik képesek arra, hogy akár 10 emberrel egy csapatban taktikázva a csapatjátékot előtérbe hozva játszanak, és ne kimondottan a lövöldözést hozzák előtérbe. Ez a játék egy taktikai játék tehát mindennél fontosabb a csapatszellem és a jó döntések meghozatala, gyakran gyors reagálást követel és emiatt minden eddiginél élvezetesebb játékélményt, tud nyújtani mindenki számára. 

Kiegészítés: 

Clan: A Counter-Strike népszerűsége miatt sok emberhez eljutott, akik a még teljesebb játék élmény elérése végett csapatokba, clanokba (klán) tömörülnek. Vagyis olyan alakulatot hoznak létre, ahol van egy klán vezér (Clan Leader - CL), amiben mindenki tudja mi a dolga, illetve ugyanazt a taktikát követik. Egy Clan-ban akármennyien lehetnek de egy war-on maximum 5 ember jelenhet meg. 

War: A játék népszerűsége miatt sok csapat verbuválódott, ami óhatatlanul veresngéshez vezet. Az egymás közötti megmérettetéseket waroknak nevezzük, aminek megvan a saját szabály rendszere: Egy meccsen kétszer 5 ember vesz részt, azaz két csapat játszik egymás ellen. A mérkőzéseket körökre játsszák, a körök időre mennek a két csapatnak 15-15 köre van, hogy támadó és védekező pozícióban bizonyítsák rátermettségüket a megadott pályán. 
Néhány szabály vonatkozik még bizonyos beállításokra, de ezek versenyenként és szokásonként eltérőek. 

Szerver: Egy IP vel rendelkező számítógép, amin a Counter-Strike adott verziója fut. A CS-vel az adott IP-re való kapcsolódáskor a szerverre jutunk, ahol játszani is tudunk (ha van hely). A szerverek listáját különöbző programokkal nézhetjük át, ilyen például az All Seeing Eye (ASE), vagy a Gamemonitor nevű oldal. 

Cheat: Tulajdonképpen amióta játékok vannak az óta cheat-ek is. Ezek olyan csalások, amelyek használata szigorúan tilos. Itt olyan dolgokra kell gondolni, mint például, átlát az illető a falon (wallhack) vagy a legkisebb egérmozgatás nélkül is a célkeresztje az ellenfél fejére mutat (aimbot). Természetesen a szakértők folyamatosan olyan programokon dolgoznak, amik elfogják ezeket a csalásokat, de sajnos teljesen kivédeni őket nem lehet. 

Ezek talán a legáltalánosabb fogalmak, amik ismerete szükséges egy új játékosnak.

 

Counter Strike 1.6 Fegyverek

 

Combat Knife


 
Ára: Ingyenes 
Másodlagos funkció: Szúrás/Döfés (Lassabb, cserébe nagyobb sebzés)  
Poligonok száma: 2682 
Leírás: Közelharci fegyver minden eshetőségre, ami mindig nálad van.

K&M .45 Tactical


 
Ára: $500 
Eredete: Németország 
Kaliber: 45 ACP 
Tárkapacitás: 12 db lövedék 
Üres súlya: 1 kg 
Lövedék súlya: 15.2 g 
Lövedék kezdősebessége: 270 m/s 
Lövedék energiája: 553 J 
Másodlagos funkció: Hangtompító fel/le 
Valódi neve: USP Tactical 
Gyártó: Heckler and Koch
Poligonok száma: 2695

9X19mm Sidearm


 

Ára: $400 
Eredete: Ausztria 
Kaliber: 9 mm parabellum 
Tárkapacitás: 20 db lövedék 
Üres súlya: 0.9 kg 
Lövedék súlya: 8 g 
Lövedék kezdősebessége: 345 m/s 
Lövedék energiája: 475 J 
Másodlagos funkció: Tripla tüzelés be/ki (Burst fire) 
Valódi neve: Glock 18 
Gyártó: Glock  
Poligonok száma: 2526

P228 Compact


 

Ára: $600 
Eredete: Svájc/Németország Kaliber: 357 SIG 
Tárkapacitás: 13 db lövedék 
Üres súlya: 1,03 kg 
Lövedék súlya: 8.1 g 
Lövedék kezdősebessége: 426 m/s
Lövedék energiája: 600 J
Másodlagos funkció: 
Valódi neve: P228 Compact
Gyártó: Sig Arms  
Poligonok száma: 2686

Night Hawk .50C


 
Ára: $650 
Eredete: Izrael 
Kaliber: 50 Action Express  
Tárkapacitás: 7 db lövedék 
Üres súlya: 1,8 kg 
Lövedék súlya: 19,4 g 
Lövedék kezdősebessége: 420 m/s 
Lövedék energiája: 1650 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: Desert Eagle 
Gyártó: Israel Military Industries ( IMI )  
Poligonok száma: 2768

Five-Seven


 
Ára: $750 
Eredete: Belgium 
Kaliber: 5.7 X 28 (AP) mm  
Tárkapacitás: 20 db lövedék 
Üres súlya: 0,618 kg 
Lövedék súlya: 2 g 
Lövedék kezdősebessége: 714 m/s 
Lövedék energiája: 465 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: Five-Seven 
Gyártó: FN Herstal ( Fabrique National )  
Poligonok száma: 2674

40 Dual Elites


 
Ára: $800 
EredeteOlaszország 
Kaliber: 9 mm parabellum 
Tárkapacitás: 15 db lövedék (×2) 
Üres súlya: 1,15 kg 
Lövedék súlya: 8 g 
Lövedék kezdősebessége: 390,14 m/s 
Lövedék energiája: 606 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: - 
Gyártó: Beretta  
Poligonok száma: 4890
   

Leone 12 Gauge Super


 
Ára: $1700 
Eredete: Olaszország 
Kaliber: 12 kaliber  
Tárkapacitás: 8 db lövedék 
Üres súlya: 3.5 kg 
Lövedék súlya: 3.8 g/sörét 
Lövedék kezdősebessége: 381 m/s 
Lövedék energiája: 2429 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: - 
Gyártó: Benelli  
Poligonok száma: 2788

Leone YG1265 Auto Shotgun


 
Ára: $3000 
Eredete: Olaszország 
Kaliber: 12 kaliber 
Tárkapacitás: 7 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 400 RPM 
Üres súlya: 4 kg 
Lövedék súlya: 3.8 g/sörét 
Lövedék kezdősebessége: 381 m/s 
Lövedék energiája: 2429 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: - 
Gyártó: Benelli  
Poligonok száma: 3102

Schmidt MP


 
Ára: $1250 
Eredete: Ausztria 
Kaliber: 9 mm parabellum  
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 857 RPM 
Üres súlya: 1.3 kg 
Lövedék súlya: 8 g  
Lövedék kezdősebessége: 390 m/s 
Lövedék energiája: 606 J 
Másodlagos funkció: 
Valódi neve: TMP 
Gyártó: Steyr Mannlicher  
Poligonok száma: 2830

K&M Sub-machinegun


 
Ára: $1500 
Eredete: Németország 
Kaliber: 9 mm parabellum  
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 800 RPM 
Üres súlya: 3.42 kg 
Lövedék súlya: 8 g 
Lövedék kezdősebessége: 345 m/s 
Lövedék energiája: 637 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: MP5 Navy  
Gyártó: Heckler and Koch  
Poligonok száma: 3023

Ingram Mac-10


 
Ára: $1400 
Eredete: USA 
Kaliber: 45 ACP 
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 857 RPM 
Üres súlya: 3.82 kg 
Lövedék súlya: 15.2 g 
Lövedék kezdősebessége: 280 m/s 
Lövedék energiája: 584 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: Mac-10  
Gyártó:  
Poligonok száma: 2911

K&M UMP45


 
Ára: $1700 
Eredete: Németország 
Kaliber: 45 ACP  
Tárkapacitás: 25 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 600 RPM 
Üres súlya: 2.27 kg 
Lövedék súlya: 15.2 g 
Lövedék kezdősebessége: 306 m/s 
Lövedék energiája: 625 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: UMP 45  
Gyártó: Heckler and Koch  
Poligonok száma: 2827

ES C90


 
Ára: $2350 
Eredete: Belgium  
Kaliber: 5.7 X 28 (AP) mm  
Tárkapacitás: 50 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 900 RPM 
Üres súlya: 3 kg 
Lövedék súlya: 2 g 
Lövedék kezdősebessége: 714 m/s 
Lövedék energiája: 465 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: P90 
Gyártó: FN Herstal ( Fabrique National )  
Poligonok száma: 3143

Clarion 5.56


 
Ára: $2250 
Eredete: Franciaország 
Kaliber: 5.56 NATO 
Tárkapacitás: 25 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 1100 RPM 
Üres súlya: 3.4 kg 
Lövedék súlya: 4 g 
Lövedék kezdősebessége: 674 m/s 
Lövedék energiája: 1712 J 
Másodlagos funkció: Tripla tüzelés be/ki (Burst fire)  
Valódi neve: Famas F1  
Gyártó: GIAT Industries  
Poligonok száma: 2527

Schmidt Scout


 
Ára: $2750 
Eredete: Ausztria 
Kaliber: 7.62 NATO  
Tárkapacitás: 10 db lövedék 
Tűzgyorsaság: - 
Üres súlya: 3.3 kg 
Lövedék súlya: 8 g 
Lövedék kezdősebessége: 853 m/s 
Lövedék energiája: 2200 J 
Másodlagos funkció: Zoom  
Valódi neve: Steyr Scout Tactical 
Gyártó: Steyr Mannlicher
Poligonok száma: 3115

CV-47


 
Ára: $2500 
Eredete: Oroszország 
Kaliber: 7.62 NATO  
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 600 RPM  
Üres súlya: 4,79 kg 
Lövedék súlya: 7,9 g 
Lövedék kezdősebessége: 709 m/s 
Lövedék energiája: 1992 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: Ak-47 
Gyártó: Izhmash 
Poligonok száma: 2757

IDF Defender


 
Ára: $2000 
Eredete: Izrael 
Kaliber: 223 Remington  
Tárkapacitás: 35 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 675 RPM  
Üres súlya: 4,35 kg 
Lövedék súlya: 4 g 
Lövedék kezdősebessége: 613 m/s 
Lövedék energiája: 1712 J 
Másodlagos funkció: - 
Valódi neve: Galil 
Gyártó: Israel Military Industries (IMI) 
Poligonok száma: 3514

Maverick M4A1 Carbine


 
Ára: $3100 
Eredete: USA 
Kaliber: 5.56 NATO  
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 685 RPM  
Üres súlya: 3.22 kg 
Lövedék súlya: 4 g 
Lövedék kezdősebessége: 883 m/s 
Lövedék energiája: 1570 J 
Másodlagos funkció: Hangtompító fel/le  
Valódi neve: M4A1 
Gyártó: Colt 
Poligonok száma: 3597

Bullpup


 
Ára: $3500 
Eredete: Ausztria 
Kaliber: 5.56 NATO  
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 727 RPM  
Üres súlya: 4.09 kg 
Lövedék súlya: 4 g 
Lövedék kezdősebessége: 883 m/s 
Lövedék energiája: 1570 J 
Másodlagos funkció: Zoom  
Valódi neve: Steyr AUG A1 
Gyártó: Steyr Mannlicher 
Poligonok száma: 2958

Krieg 550 Commando


 
Ára: $4200 
Eredete: Svájc 
Kaliber: 5.56 NATO  
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: - 
Üres súlya: 7.02 kg  
Lövedék súlya: 4 g 
Lövedék kezdősebessége: 944 m/s 
Lövedék energiája: 1570 J 
Másodlagos funkció: Zoom  
Valódi neve: SIG SG550 
Gyártó: Sig Arms 
Poligonok száma: 3231

Krieg 552 Commando


 
Ára: $3500 
Eredete: Svájc 
Kaliber: 5.56 NATO  
Tárkapacitás: 30 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 727 RPM 
Üres súlya: 3.1 kg  
Lövedék súlya: 4 g 
Lövedék kezdősebessége: 883 m/s 
Lövedék energiája: 1570 J 
Másodlagos funkció: Zoom  
Valódi neve: SIG Commando 552 
Gyártó: Sig Arms 
Poligonok száma: 3647

Magnum Sniper Rifle


 
Ára: $4750 
Eredete: Egyesült királyság  
Kaliber: 338 Lapua Magnum 
Tárkapacitás: 10 db lövedék 
Tűzgyorsaság: - 
Üres súlya: 6 kg  
Lövedék súlya: 16.2 g 
Lövedék kezdősebessége: 914 m/s 
Lövedék energiája: 7000 J 
Másodlagos funkció: Zoom  
Valódi neve: AWM 
Gyártó: Accuracy International 
Poligonok száma: 3274

D3/AU-1


 
Ára: $5000 
Eredete: Németország 
Kaliber: 7.62 NATO  
Tárkapacitás: 20 db lövedék 
Tűzgyorsaság: - 
Üres súlya: 4.41 kg  
Lövedék súlya: 8 g 
Lövedék kezdősebessége: 883 m/s 
Lövedék energiája: 2200 J 
Másodlagos funkció: Zoom  
Valódi neve: G3 SG/1  
Gyártó: Heckler and Koch 
Poligonok száma: 3548

ES M249


 
Ára: $5750 
Eredete: Belgium 
Kaliber: 5.56 Parabellum  
Tárkapacitás: 100 db lövedék 
Tűzgyorsaság: 600 RPM  
Üres súlya: 6 kg  
Lövedék súlya: 4 g 
Lövedék kezdősebessége: 914 m/s 
Lövedék energiája: 1600 J 
Másodlagos funkció: -  
Valódi neve: M249 Para  
Gyártó: FN Herstal 
Poligonok száma: 4345

Flashbang

  Ára: $200 
Leírás: Ezt elsősorban az ellenfél részleges megvakítására használják. Óvakodni kell, bárki belenéz a robbanásba az részlegesen megvakul és  megsüketül. 
Kapacitás: 2 db 

Smoke Grenade

  Ára: $300 
Leírás: Ez a gránát típus nagyon kedvelt taktikai problémák megoldásánál, mivel megfelelő helyre dobva korlátozza az ellenfél játékosainak rálátását az adott területre, főleg a mesterlövészek dolgát nehezítve ezzel. Lassan, de biztosan sötétszürke felhőt ereszt, mely radikálisan eldöntheti a kör kimenetelét. 
Kapacitás: 1 db 

HE Grenade

  Ára: $300 
Leírás: Egy robbanó gránát, amely kisterületen, de nagy pusztítást okoz. Önmagában sértetlen ellenfél megölésére nem alkalmas (100HP), de előpuhításhoz, vagy záróakkordként mindig bevállik. Nagy előnye, hogy nem kell látnunk az ellenfelet a hatás eléréséhez. 
Kapacitás: 1 db 

Defuse Kit


 
Ára: $200 
Leírás: Hasznos eszköz egy bomba gyorsabb hatástalanítására. Megfelezi a hatástalanítás idejét, kb. 5 másodpercre.(A bombához közel helyezkedve folyamatosan nyomva a "USE" gombot lehet  sikeresen hatástalanítani a bombát.) 
Kapacitás: 1 db

 

 

Counter Strike 1.6 Modellek

 

Seal Team 6

 

Az ST-6 ( a későbbi DEVGRU) 1980-ban alakult, azzal a céllal, hogy rajtaütésszerűen bárhol a világon ellencsapást tudjanak mérni terrortámadás esetén. Maga a DEVGRU a CAG (Army's Combat Applications) részéhez tartozik, azaz a Delta Force-hoz. Maga a szervezet és a benne szolgálatot teljesítő tagok a külvilág számára teljesen ismeretlenek, mivel titkosan kezelik az egész szervezetet. Több alegység is tartozik a DEVGRU alá. Szinte bármilyen területen képesek megsemmisítő gyors csapást mérni az ellenségre. Azt sem lehet pontosan tudni az egység tagjai milyen fegyvereket használnak, de többen úgy vélik, hogy MP5-el és M4-el vannak felszerelve. 



Special Air Service

 

A SAS a legfontosabb szervezete a Brit Hadseregnek, az egyik legjobban kiképzett és elismert speciális egység a világon. 1941-ben alakultak, azzal a céllal, hogy megzavarják a német vonalakat Észak-Afrikában. Maga a SAS kevés tagot számlál és ez a szervezet sem arról híres, hogy folyton az újságok címlapján szerepelne. Fő feladataik közé tartoznak a következők: Kémkedés, ellenséges célpontok elpusztítása, fontos illetve veszélyeztetett Brit személyek védelme, terrorizmus elleni védelem. Ezenkívül fontos megjegyezni, hogy számos esetben nem szükséges a Brit kormány engedélye az egyes akcióikhoz. A szeptember 11-edikei támadások után Afganisztánban teljesítettek szolgálatot, de természetesen az Ír konfliktusból is kivették a részüket. 



GIGN

 

A Francia csendőrség elit túszmentő és terror elhárító egysége a GIGN (Groupement d'Intervention de la Gendarmerie Nationale - a Nemzeti Csendőrség Beavatkozó Csoportja) 1974-ben alakult. Megalakulásuk óta egészen 1985-ig több mint 650 bevetésen voltak, amiben mindössze 5 emberüket vesztették el és közel 500 túszt szabadítottak ki, illetve több mint 1000 terroristát hatástalanítottak. Jelenleg megközelítőleg 100 tagot számlál a különleges alakulat. A csoport megalakulását az 1972-ben történt Müncheni vérengzés váltotta ki, de az alakulat végleges megalakulásáig két évet kellet várni. Fegyvereik között természetesen megtalálható a francia gyártmányú P90-től kezdve a Glock-on át számos lőfegyver.



Grenzschutzguppe 9

 

Hatalmas káosz alakult ki 1972-ben München-ben, az Olimpiai játékok alatt, mikor az akkori rendőri erők felkészületlensége miatt csúfos kudarcot vallott az Izraeli sportolók kiszabadítására tett próbálkozás. Az eset után született meg a GSG 9, a Bundesgrenzschutz tagjaként, hogy a jövőben ilyen tragikus események ne következhessenek be. A GSG 9 Grenzschutzgruppe 9 rövidítése ( a 9-edik határvédelmi csoport), azonban 2005-ben a Bundesgrenzschutz Bundespolizei-re változtatta a nevét, ezzel együtt az összes csoport nevet váltott, azonban a GSG 9 megmaradt. Fő feladataik: Túszok kimentése, terrorizmus elleni harc, gyermekrablások, helyszínek védelme, fejvadászat és távcsöves fegyverekkel való biztosítás. Folyamatosan fejlesztik a már meglévő taktikáikat.



Elite Crew

 

Közép európai fundamentalista szervezet, mely a világ feletti uralomra törekszik és ennek érdekében bármilyen véres akcióra képes. Felszereltségüket tekintve szinte semmiben sem szenvednek hiányt, mivel olyan a háttérbe tevékenykedő erők támogatják őket, akiknek érdekükben és hatalmukban áll a biztos lábakon álló hatalmak meggyengítése. Pontosan nem lehet tudni, hogy a világ mely országaiban vannak a központjaik illetve hány fanatikus tartozik a szervezetükbe hozzávetőlegesen. Azonban semmiféle véres akciótól nem riadnak vissza, legyen az emberrablás vagy pokolgépes robbantás. Többek szerint a fegyvereiket a felső vezetéstől kapják, illetve több magas rangú intézményben is megtalálhatóak a beépített embereik.



Guerilla Warfare

 

A guerilla szó maga a spanyol guerilla-ból származik, amely „kis háborút" jelent. A gerillák kis csoportokban mozognak, gyorsan és könnyedén, a helyi terepviszonyokat kihasználva. Az egyik legrégebbi ellenállási forma. Manapság olyan neveket párosítanak a gerilla szóval, mint Che Guevara vagy Mao Zedong. Általában az elsődleges céljuk egy biztonságos körzet destabilizálása, illetve meggyengítése. Igazán kifejlett taktikákról nem is beszélhetünk, ezek a csoportosulások inkább kivárnak és lesből támadnak, illetve szabotálnak egyes eseményeket, akciókat. Európában az ETA szervezetét, a korzikai FLNC valamint a Greek Marxist Revolutionary Organization (17 Novemeber) nevezhetnénk gerilla csoportosulásnak, azonban terrorista szervezetként tartják őket számon.



Phoneix Connexion

 

A Szovjetunió felbomlása után számos szervezet jött létre a feleslegessé vált katonák csoportjaiból. Az egyik ilyen csoport a Phoneix Connexion is, mely leszerelt, magas szinten kiképzett katonákból állt. Hírhedté autóba rejtett pokolgépeik és túszejtéseik miatt váltak igazán. Mindent összevetve az egyik legfélelmetesebb terrorista szervezet Kelet-Európában. Többször is próbáltak felkeléseket szervezni a volt tagállamokban, ezzel is gyarapítva tagjaikat. A hátramaradt fegyverekkel üzleteltek a világ minden részén, miközben egyre erősebben belefolytak a tagállamok politikába és egyre jobb pozíciókat szereztek meg. Több belső tisztogatásnak köszönhetően a 90-es évek elején fény derült ténykedésükre. Azóta mintha elnyelte volna őket a föld...



Artic Avangers

 

Az ez 1977-ben alakított Svéd terrorista párt csoportjába tartozik. Világszerte kegyetlen cselekedeteikről híresek. A legvéresebb támadásukat 1990-ben követték el a kanadai nagykövetség ellen. A nevük azt jelenti: sarkvidéki bosszúállók, ami tükrözi, hogy leginkább bérmunkákat végeznek és nincsenek kimondottan követett nézeteik. Jól kiképzett katonák alkotják, akik az északi országokban szolgáltak, és ott kaptak különleges kiképzést.Gyorsan és nyomok nélkül dolgoznak, cselekedeteiket nem vállalják magukra soha.

 

 

 

Counter Strike 1.6 Pályák

 

Reméljük, hogy az itt megtalálható pályaleírások segítséget nyújtanak számotokra miközben a Counter-Strike-val játszotok. Azzal a játékkal, amelyet világszerte rengetegen játszanak, hiszen alapvetően igen egyszerű. Egy játék, amely hasonlóan jó közösségi érzést kelt az emberben mint ahttps://hu.partypoker.com/ mivel itt olyan érzésed lehet mint egy nagy boldog családban, és mi ezt szeretnénk veled megosztani.

De_Dust2


 
Mióta versenyszerű Counter-Strike létezik, kiirthatatlan kelléke minden egyes versenynek, ligának és netes gyakorlómeccsnek ez a remek, világos tónusú pálya. Az összes többi DE maphez hasonlóan itt is két bombalerakó található, a terroristák kezdőhelyéhez közelebb eső a Bbetűjelet kapta. Ezt a legkönnyebb gyors taktikával elfoglalni, valamint a bomba élesítése után megvédeni is könnyebb, mint a nyíltabb, három helyről megközelíthetőA-t. Jellemző momentuma, amikor a két csapat AWP-sei egymást próbálják meg kilőni a kör elején, hogy emberelőnyből indulhasson a támadás, illetve a védés.  



De_Nuke


 
Az egyik legsötétebb textúrákkal rendelkező mapunk, amelyen a történet szerint egy rakétával is felszerelt bázist kell felrobbantania az elszánt rosszfiúknak, de minket nem is ez érdekel. A felső lerakó közvetlenül az alsó fölött van, így frappáns tereléseket lehet véghezvinni, hiszen a kettőt csupán két szellőzőakna választja el. Két létfontosságú területet emelnék ki: az egyik az elosztó, amelyből mindkét bombalerakót azonnal meg lehet rohamozni, innen indul el legtöbbször a támadás. A másik az udvar, ami kedvez a távcsöves fegyverek rajongóinak a nagy távolságok miatt. valamint innen remekül megkerülhető a védő csapat, ha nem összpontosítanak a kinti részekre.



De_Inferno 

 

A másik nagy közönségkedvenc, szintén világos alapszínű map. Elég változó, hogy melyik oldalon könnyebb rajta játszani egy csapatnak, ami abból adódik, hogy a CT-k agresszív, kinézegetős védései nagyon érzékenyen érinthetik az egy helyen gyülekező támadókat. Viszont egy összeszedettebb, terelgetős taktikát, vagy egy vakítókkal jól ellátott rusht igen komplikált is lehet megfogni a lerakók közötti nagy távolság miatt, mivel a defenzíven védekező CT-kkel való találkozás nélkül is könnyen támadást lehet szimulálni, ezért nem indulnak át egyik lerakóról a másikra olyan hamar a védők.



De_Train 

  Egyértelműen a legsötétebb versenypálya, ami az alacsonyabb gamma értékkel játszó játékosoknak komoly hátrány is lehet a sok árnyékos búvóhely miatt. Rengeteg aljas kis sarok, létrák, dobozok; vagonok, amik alól vagy mellől az óvatlanul támadó vagy védő csapatokat sorsdöntő emberhátrányba is lehet taszítani. Szintén egy terelgetős map, ahol a benti, sötétebb lerakót könnyebb támadni és védeni is a két szűk támadási pont miatt, így itt főleg az egyéni bravúrok döntenek el egy kört a pontos gránátozás mellett. A kinti rész már bonyolultabb, ugyanakkor szintén a távolsági lövéseken, valamint a füstökön és vakítókon múlik, hogy melyik oldalra billen a mérleg.



De_Cbble 

  Egy harsány közutálatnak örvendő map, ami talán annyiból érthető is, hogy vitathatatlanul a CT-knek kedvez az egész felépítése. Annyira hatalmas az alapterülete, és annyira könnyen védhető mindkét lerakó, hogy vagy komoly tudásbeli fölény, vagy agyafúrt és átgondolt taktikák kellenek ahhoz, hogy a támadó csapat megnyerje az oldalt. Szép világos színek, jól átlátható szerkezet, de mégis pokolian nehéz jól betámadni. Éppen ezért ma már nem jellemző, hogy versenyeken előkerül, nálunk a GPS rendezvénysorozat alkalmazza, de a csapatok több mint fele vétómapként jelölte meg, így nem sok mérkőzést láthattunk ezen.



De_Aztec

  Szinte minden jellemzőt átmásolhatnék ide a cbble leírásából, hiszen az aztec esetében is egy egyértelműen CT mapról beszélhetünk, amit egy kicsit is felkészült csapat fölényesen be tud védeni, betámadni pedig már csak azért is nagyon nehéz, mert a terror rész egyik irányból egy tökéletesen sniperezhető kapuval, másik irányból pedig egy szintén pofonegyszerűen védhető híddal van elszeparálva a két lerakótól. Annyi előnyük van a támadóknak, hogy a kezdőhelyüktől az A lerakóig húzódik egy patakszerűség, aminek a partvonalán el lehet sunnyogni a bombával, de egy rámpavédő CT ezt is hamar likvidálni tudja. Ma már egy verseny sem használja, de régen nagy népszerűségnek örvendett, főleg a public szervereken.



De_Prodigy 

  Az aztec-nál valamivel hamarabb tűnt el a versenyekről ez a nagyon érdekes pálya, amire igazából rá lehet fogni, hogy a CT-knek kedvez, de ez magasabb szinten nem volt mindig igaz. Több okos ötletet is beleraktak a készítői, amitől élvezetes rajta játszani, például a két lerakó között, valamint a fő támadási folyosó fölött húzodó szellőzőcsatornát, ami mindkét félnek előnyére válhat, ha okosan használja. Egy jó fejhallgató nem hátrány a prodigy-n... minden csörög, zörög, kitörik, kinyílik, becsukódik. A zajokból és lépéshangokból jól meg lehet határozni az ellenfél pozícióját, de ugyanezen okból kifolyólag terelni, megtéveszteni sem nehéz.



De_Cpl_Mill 

 

Ahogy a nevéből is látszik, az eredetileg de_clan1_mill néven futó mapet a CPL fejlesztette ki, speciálisan versenyszerű CS-hez. Hogy a játékosoknak csak a lényegre kelljen összpontosítaniuk, nincsenek csicsás látványelemek (no nem mintha egy alapból művészi szépségű játékról beszélnénk), meg kell elégednünk dobozokkal és szögletes, egyszerű formákkal. A lerakók közül a nagyobbikat (1-es) két irányból is be lehet venni, valamint egy egész pályát behálózó csatornarendszer is segítségére válik a terroristáknak. A kisebbik (2-es) lerakóra általában egyetlen védőt helyeznek a védő csapatok, akit a középső részről átmozgó társa segít támadás esetén.

 

 

 

 

Counter Strike 1.6 Kezdöknek Segitség

 

Egy kis segítség ha valaki nem tudna valamit!
Clan: A Counter-Strike népszerűsége miatt sok emberhez eljutott, akik a még teljesebb játék élmény elérése végett csapatokba, clanokba (klán) tömörülnek. Vagyis olyan alakulatot hoznak létre, ahol van egy klán vezér (Clan Leader - CL), amiben mindenki tudja mi a dolga, illetve ugyanazt a taktikát követik. Egy Clan-ban akármennyien lehetnek de egy war-on maximum 5 ember jelenhet meg. 


War: A játék népszerűsége miatt sok csapat verbuválódott, ami óhatatlanul veresngéshez vezet. Az egymás közötti megmérettetéseket waroknak nevezzük, aminek megvan a saját szabály rendszere: Egy meccsen kétszer 5 ember vesz részt, azaz két csapat játszik egymás ellen. A mérkőzéseket körökre játsszák, a körök időre mennek a két csapatnak 15-15 köre van(szervetől és szabályoktól függően), hogy támadó és védekező pozícióban bizonyítsák rátermettségüket a megadott pályán. 
Néhány szabály vonatkozik még bizonyos beállításokra, de ezek versenyenként és szokásonként eltérőek. 



Szerver: Egy IP vel rendelkező számítógép, amin a Counter-Strike adott verziója fut. A CS-vel az adott IP-re való kapcsolódáskor a szerverre jutunk, ahol játszani is tudunk (ha van hely). A szerverek listáját különöbző programokkal nézhetjük át, ilyen például az All Seeing Eye (ASE), vagy a Gamemonitor nevű oldal. 



Cheat: Tulajdonképpen amióta játékok vannak az óta cheat-ek is. Ezek olyan csalások, amelyek használata szigorúan tilos. Itt olyan dolgokra kell gondolni, mint például, átlát az illető a falon (wallhack) vagy a legkisebb egérmozgatás nélkül is a célkeresztje az ellenfél fejére mutat (aimbot). Természetesen a szakértők folyamatosan olyan programokon dolgoznak, amik elfogják ezeket a csalásokat, de sajnos teljesen kivédeni őket nem lehet. 



- Cheat fajták:  
- WH: Wall-Hack: falon átlátás, az ellenség nem lát téged, de te látod őt...
- AIM: Csak fejlövés, rárántja a célkeresztet automatán a fejedre, neked csak lőni kell... Ezt lehet a legbiztosabban, legjobban kiszűrni, hiszen aki ezt használja rángat a fegyvere...  
- Speed-Hack: Sokkal gyorsabban futsz, mint a többiek, szinte nem is látod, olyan gyors...



- Consol: (konzol)
A Console-ból tulajdonképpen a Counter-Strike-al kapcsolatos összes beállítás meg tudod változtatni szöveges környezetben. Ez egy kezelőfelület! Úgy tudod előhozni, hogy a játék közben megnyomod a 0 (nulla) gombot!! 



- Bind: 
Egy billentyűhöz rendelt parancs, melyhez nem szükséges consol használata, anélkül hajtható végre. Ez egy gomb beprogramozása: bind "key" "parancs"
(pl. consolba ezt kell beírni: bind "v" "say szöveg" És így a V betű lenyomásával kiírja a szöveget!)



- Ping: 
Előszöris üsd le a Tab-ot, és nézd meg a táblázatot. Jobb oldalt van a ping. Az annál jobb, minél kisebb. A Ping jelentése a Terheltség. ( Általában ez is közbe játszik a Lagg-nak, de akkor is lehet lagg ha a ping alacsony értékű)



- BUG: 
Hiba, szoftverhiba; a szoftverekbe a programozók hibájából bekerült működési rendellenesség, amelynek hatására a program bizonyos esetekben nem a specifikációknak megfelelő módon működik, hibás eredményt szolgáltat, vagy abnormális módon fejeződik be. (Létezik flash bug (Bedobsz egy flasht egy doboz közé, az pedig máshol fog villanni...), bomba bug (Élesítetted a bombát, de nem hallod, hogy csipog...), ill. sima pálya bug (fal tetjén, map tetején mész... Olyan helyen, ahol elvieleg nem is lehetne...)



- say: ezzel lehet közösbe írni (Z betű)
- say_team: ez a csapatodnak ír üzenetet (U betű)



- ADMIN: Adminisztrátor, olyan szerverüzemeltetők, akik dönthetnek úgy, hogy egyes játékosokat kitiltanak a szerverükről (kick, ban)! Pályát válthatnak... stb

- Kick: Kirúgás a szerverről.

- BAN: Kitiltás a szerverről. A tiltási időszakot az ADMIN állítja be (pl. csak 5 percre tilt ki (banol), de megesik, hogy végleges titást (permanent bant) is ad...)
 
- BAN fajták:

- IP BAN: Ez az, amikor az IP címedet tiltják ki a szerverről (banolják)! (Itt esetleg ha tudsz váltani IP-t, akkor vissza tudsz menni...!)
- ID BAN: Ez az, amikor a STEAM-ID-et tiltják ki a szerverről (banolják)! (Itt hiába váltasz IP-t, mert a saját egyedi STEAM-ID-d banolták ki, ilyenkor nincs mit tenni, várni kell...) (Ilyenkor általában látod a szervert, de nem tudsz rá felmenni.)
- VAC BAN: AZ ADMIN NEM TUD ADNI VACBANT! A vacbant csak a VAC adja akkor, ha cheatelsz STEAMES szerveren! Ezt a ban fajtát nem lehet feloldani, nem tudja feloldani senki! + Kidobhatod az ablakon a steames cs-d, mert nem tudsz felmenni sehova.




- STEAM: Ez tulajdonképpen egy olyan szoftver, ami az eredeti játékokhoz jár; mert bizonyára tudjuk, hogy ezek a játékok internetes regisztrációt igényelnek, különben használhatatlanok. A Steam a világ első számú tartalom továbbító és kezelő rendszere, amelyet a Valve Software fejlesztett ki. A program a tartalom kezelésen túl kommunikációra és vásárlásra is alkalmas... (Bővebben: www.steampowered.hu)

- STEAM-es szerver: VAC-biztosított szerver; Secured szerver: Csak eredeti CS-vel tudsz felmenni játszani a szerverre, és ha cheatelsz VAC-BAN-t kapsz!



- Config: A config (CFG) ebben az értelemben egy konfigurációs fájl-ra akar utalni. (player config) Ebben a fájlban van az összes CS-vel kapcsolatos beállítás, és a bindelések. (persze csak a fontosabbak és amik számítanak.) (pl.: rate (arány) értékek, fényerő beállítás, bindelések...stb)



Rövidítések:
 

  • CS: Counter-Strike
  • T: Terrorist(s); Terrorista
  • CT: Counter-Terrorist(s); "Anti"-Terrorista, kommandósok
  • CL: Clan Leader, klán vezető
  • SL: Secondary Leader, helyettes vezető ( a CL utáni rang)
  • HS: Head-Shot, fejlövés
  • AFK: Away From Keyboard (Billentyűzettől távol), azaz a játékos nem tartózkodik gépközelben, tehát nem mozdul, egy helyben áll a kezdőn.
  • TK: Team-Killer, csapatgyilkos, azaz megölöd a saját csapattársad!
  • SK: Start-Killer, kezdési gyilkos, azaz olyanra lősz a kör elején, aki még fegyvertelen, de neked van fegyvered... (pl. awp_india ilyen map, ahol szoktak SK-zni, de ez TILOS, ezért BAN-ol az admin általában...!)
  • TGF: Tagfelvétel
  • HP: Health Point; életpont
  • RR: Restart Round; kör újraindítása

 

 

Counter Strike 1.6 CS szótár

Noob: kezdő

Csiter:Csaló

Lama: kezdő

Cheatelni: Csalni

TK- zni: Team Killer : legyilkolja a csapattársát

Laggollni : Amikor olyan mintha szaggatna a gép egy embernél szóval csak néha látod, mert vagy a nete lassú, vagy a gépe gyenge.

Kempelni: Áll és várja az ellenséget, hogy leszedhesse

Hentelni: Elol futni és a haverok elott leszedni mindenkit

Rusholni: Futni és lekapni mindenkit aki eléd áll 

CP: clan player-tag

CL: clan leader alapito

SA: server admin- admin


Rövidítések:



- CS: Counter-Strike

- CL: Clan Leader, klán vezető

- SL: Secondary Leader, helyettes vezető ( a CL utáni rang)

- HS: Head-Shot, fejlövés

- TK: Team-Killer, csapatgyilkos, azaz megölöd a saját csapattársad!

- SK: Start-Killer, kezdési gyilkos

GL&HF: [G]ood [L]uck & [H]ave [F]un, jó szórakozást, sok szerencsét

- GG: [G]ood [G]ame, jó játék

- OMG: Oh My God, ohhh isteneeeem!

- TS: Team_say (egymásközti írásmód) vagy Team-Speak (beszélő program)

- TGF: Tagfelvétel

- CSDM: Counter-Strike Death Match

- WH: Wall-Hack; fal-hack, ez egy CHEAT, amivel átlátsz a falon..

- War: két klán háborúja

- np: semmi baj (no problem)

- thx: kössz (thanks)

- ty: köszönöm (thank you)

- aim: cheat, ami céloz helyetted (nem megengedett)

- makker: szerencsés

- 4ever: mindörökké

- rank: megnézed hányadik vagy a szerveren

- top15: a legjobb 15 játékos a szerveren

- kemper: csak egy helybe guggolsz vagy állsz és várod míg jön az ellenfeled

- rush: roham

- ping: internet sebessége (minél kisebb annál jobb)

- map: pálya, térkép

- wtf: what the fuck (mi az bazd meg?)

- tgf: tagfelvétel

- konzol: nyomd meg a nullát és behozza

- bot: ha offlinen jáccol (nem szerveren, hanem gép ellen)

- w3: warcraft 3 mod

- Team: csapatod

- slot: (max (x) player) a szerveren

- pro: aki tud játszani (több éves tapasztalat)

- hátba skill: hátbalövés (hátba késelés)

- admin: ő uralkodik a szerveren =)

- steam: akinek megvan eredetibe a játék

- <3: szív

- speedhack: cheat (nem megengedett)

- cfg: config

- bhop: bunnyhop

- multijump: többet tudsz ugrani

- /me: ha ezt beirod megmutatja mennyit sebeztél az ellenfélbe

- /hp: ha ezt beirod megmutatja mennyi élete maradt annak aki lelőtt

- hp: életerő (heal point)

- weapons: fegyverek

- skin: ha beraksz a játékba egy olyan cuccot ami átalakítja a fegyvert, vagy ember máshogyan néz ki. (pl: késből kard lesz)

- afk: Aki áll a kezdőponton és nem mozdul.

 

Counter Strike 1.6 CS ölések

 

Counter Strike 1.6 CS nemzeti dal

Counter-Strike Nemzeti Dal

 Talpra láma, hí a csata!
Kész a szerver, most vagy soha!
CT-k legyünk vagy terrorok?
Ez a kérdés, válasszatok!-
A klántörősök szerverére
Esküszünk,
Esküszünk, hogy túszok tovább
Nem leszünk!


Túszok voltunk mostanáig,
Elhullottak megmentőink,
Kik szabadon éltek-haltak,
Bombás pályán robbantgattak.
A klántörősök szerverére
Esküszünk,
Esküszünk, hogy túszok tovább
Nem leszünk

Sehonnai bitang kemper,
Ki most ha kell, halni nem mer,
Kinek drágább rongy élete,
Mint a csapat becsülete.
A klántörösök szerverére
Esküszünk,
Esküszünk, hogy túszok tovább
Nem leszünk!


Véresebb a vártnál a harc,
-Láma vagy, csak freget akarsz!
És mi mégis túszok vagyunk!
Ide veled, régi coltunk!
A klántörösök szerverére
Esküszünk,
Esküszünk, hogy túszok tovább
Nem leszünk!

A mi fregünk megint sok lesz,
Méltó régi nagy híréhez;
Mit rákentek az adminok,
Lemossuk a gyalázatot!
A klántörösök szerverére
Esküszünk,
Esküszünk, hogy túszok tovább
Nem leszünk!


S hogy fregjeink szaporodnak,
Előttünk a lámák meghajolnak,
És áldó imádság mellett
Tisztelik majd neveinket.
A klántörösök szerverére
Esküszünk,
Esküszünk, hogy túszok tovább
Nem leszünk.

 

Counter Strike 1.6 Counter Strike fügő

 

Honnan tudhatod hogy Counter- Strike függő lettél?

 


  • -Csak a szellőzőjáraton hagyod el az épületet.
  • -A napba nézel és elcsodálkozol azon, hogy milyen jó is ennek a felbontása.
  • -Amikor a tanárod lebuktat puskázás közben, kétségbeesetten bekiáltod hogy : "Admin? Wallhack!"
  • -Az első szavaid kisgyerekként a következők voltak : "Nyomás, nyomás, nyomás!" (Go, Go, Go!").
  • -Tornaórán késre váltassz a gyorsabb futás érdekében.
  • -Amikor anyukád széthúzza a függönyt egy napfényes reggel a szobádban, odaordítod neki, hogy : "Te jó ég!!! Hagyd abba a team flashelést te kib@..ott láma!!
  • -Megkísérled bunny jumppal megközelíteni a hűtőt, a kevesebb zaj érdekében.
  • -Ha ránézel valakire felvillan a neve középen pirossal vagy kékkel.
  • -Mielőtt belépsz a lakásba, bedobsz egy villanógránátot.
  • -Minden kattanásnál fedezékbe ugrassz, hisz lehet hogy egy sniper az.
  • -Mindenkit lekemperezel, aki 1 percnél több időt tölt nyilvános WC-ken.
  • -Az egyetemen aggódva ugrálsz a prof körül, tapogatod, miközben pénzről és rescue pointról mormogsz magadba.
  • -Ébredés után leküzdhetetlen vágyat érzel arra, hogy fegyvert vegyél.
  • -Körülbelül 20-szor halsz meg naponta.
  • -Munkahelyen, iskolában csak a fegyverekről beszélsz.
  • -Reggel hangos "Go,go,go" kiáltással hagyod el a házat.
  • -Valahányszor főnököddel találkozol, egy "Enemy spotted" felirat kezd villogni.
  • -Ha sietsz valahová, kést rántasz elő.
  • -Cigarettádat "Fire in the hole" szavakkal nyomod el.
  • -Nem a buszmegállóban, hanem rajta, mellette, vagy mögötte várod a buszt!
  • -Kenguruként ugrálsz a járdán.
  • -Golyóállómellényben és sisakban jársz suliba.
  • -Minden fehérruhás embert megpróbálsz kiszabadítani.
  • -A TESCO ban a polcok között olyan rést keresel, ahonnan rálátni a bejáratra!
  • -Ha kórházba mész és látsz egy vörös keresztet, azzonnal le akarod rakni a bombát.
  • -Minden leírt mondat után betétet cserélsz a tolladban.
  • -Focimeccsen a következőket kiabálod : "Stick together Team!" aztán "Go,go,go"!
  • -Mielőtt befordulsz a sarkon azt kiáltod "Storm the Front"!
  • -Felháborodsz, hogy nem látod a célkereszted?
  • -5 métert esel, mert nem akartál elmenni a lépcsőig, de azzal nyugtatod magad, hogy a nap végéig kihúzod 40 HP-val.
  • -Ha meglátsz egy bevásárló kocsit azonnal keresni kezded rajta Weapon Buy gombot.
  • -Minden ajtóba belelősz, mielőtt átmész rajta.
  • -Ha szellőztetni akarsz, kilövöd az ablakot, és csodálkozol, hogy a darabjai nem tűnnek el?
  • -De még másnap is ott vannak?
  • -Úszni is rohampáncélba mész.
  • -Minden csatornafedélre ráfújod a logódat.
  • -Ha valakit zseblámpával látsz, ráüvöltesz kapcsolja ki, különben meglátnak.
  • -Az után érdeklődsz az orvosnál, hogy uptadelhetsz-e 5.2 BETAra.
  • -Halálra rémülsz, amikor egy csatornamunkás előbukkan a lyukból.
  • -Ha valami durran ijedten fordulsz hátra, ki esett holtan össze a haverok közül!
  • -Nekifutkozol az ajtóknak.
  • -Nem tudsz rendesen rágyújtani, mert mindig csak 5 perced van.
  • -Leesel egy felhőkarcolóról, mert azt hiszed specbe vagy.
  • -Sniperoktól való félelmedbe csak 4 fős csoportokba vagy hajlandó az utcára menni.
  • -Elveszted az iskolai sprintbajnokságot, és azzal magyarázod, hogy te nem Q3 azol, hanem CS-zel.
  • -Elcsodálkozol, hogy az egyetemen nem tudod a profok modelljét meztelen nőkére váltani.
  • -Ráüvöltesz a tanárodra, hogy ne kempeljen annyit, hanem jöjjön elő.
  • -Megpróbálod az angoltanárod magyar verzióját letölteni, vagy legalább a hangerejét levenni.
  • -Fegyvert nyomsz a padtársad fejéhez : "Imádkozz, hogy a friendly fire ki legyen kapcsolva!"
  • -Egy félholt ürgét add
  •  

 

 

Counter Strike 1.6 Easter Eggs

 

as_oilrig

Ez lenne az első pálya, amivel kezdem a rovatot. Nincs ebbe semmi nagy, 
csak a torony teteje, Half-Life logokkal van tele... szerintem valami sound trigger lehet:


 
cs_747
 


Van egy rejtett ajtó, valami Fire felirat van rajta, mögötte egy kis szoba, valami szobrocskával.. itt az ajtó:

A szobor:

Van a repülő szárnya mögött egy kapu, és fölötte egy égő, piros fénnyel, mely 3-4 másodpercenként felgyúl:


 
cs_assault

Az assault-on nincs elrejtett kép vagy valami, de kaptam egy érdekes dolgot, 
ha a CT-knél az autón kilövitek a tányért, felrobban és nem működik a kamera. (egy másfél usp tár és kimegy):



És a nagy bejáratnál, a Terroroknál, a táblán van egy kis hiba.. nem 72th Street, hanem 72nd Street kéne legyen:


 
cs_siege

A CT-k melletti alagútban van egy lezárt rész ott van egy tábla:



Na meg a találtam egy képet, amelyen mintha fejek lennének...de az ilyen kőzetben, két méterenként kapok én egy fejformát...:


 
cs_office

Itt az egyik túsz mögötti ablakon láttam képet, meg az egyik pc monitorán a hammer fut az office-val:




 
cs_militia

A terroroknál, a fürdőszobában (a wc ben) van egy egyenes sz*r (szó szerint), melyet ha lősz robban egyet, élet nem fogy, érdemes végignézni:


 
cs_italy

A T spawntól nem meszze, ahol a terrorok egy hid féleségen mennek be egy ajtón, attól balra egy tornyocska látható két ablakkal az oldalán, ott találtam egy képet:


 
cs_estate

Itt találtam két könyvecskét, A Sikoly cimű festményt, nem gondoltam volna, hogy ilyet a CS-ben látni fogok... És a pincében, egy kis szobácskát a biliárd asztal mellett:








 
cs_havana

A CT kezdőhelynél egy szobában van egy pályatérkép és egy autó:




 
de_airstrip

A szerkesztőről két infó, meg egy eldugott repülőgép:






 
de_chateau

Az egyik lerakóval szemben van egy ajtó, mögötte egy terem, két képpel:


 
de_vertigo

Egy 29-es tábla mellett találhatunk egy EXIT feliratos ajtót, kukkantsatok oda be:

 

Counter Strike 1.6 Ban tip

 

Bannoltak egy szerverről?

Húzd ki a netkábelt vagy a router-t a konnektorból, várj 10 másodpercet és dugd vissza. 
Ezáltal új IP címed lesz és vissza tudsz menni olyan szerverre is, ahonnan örökre kibannoltak.